کیفیت در وسایل مورد نیاز سالن آرایشگاه زنانه خیلی مهم است چرا که بعدا برای تهیه آنها نیاز به هزینه مجدد نیست. لوازم آرایش بی کیفیت نیز منجر به از دست دادن مشتری خواهد شد. یکی از مهم ترین نکاتی که در تهیه این وسایل باید به آن توجه شود این است که استفاده از آن ها راحت باشد.

وسایل مورد نیاز سالن آرایشگاه زنانه به طور خلاصه به موارد زیر تقسیم می شوند:

  • مبلمان
  • رنگ مو
  • مانیکور و پدیکور
  • وسایل آرایش و کوتاهی مو
  • وسایل برای آرایش صورت

مبلمان آرایشگاه

مبلمان و اثاثیه آرایشگاه می تواند بر دکوراسیون و رنگ بندی سالن زیبایی تأثیرگذار باشد. همان طور که می دانید خدمات اصلاح و آرایش، قسمت بزرگ خدمات سالن های آرایشی را به خود اختصاص می دهد. بزرگ بودن فضای این قسمت از سالن زیبایی ایجاب می کند که مبلمانی مقرون به صرفه برای این قسمت از فضای خود خریداری کنید. مبلمان خریداری شده می بایست با کل دکوراسیون آرایشگاه شما همخوانی خوبی داشته باشد. از دیگر وسایل این بخش می توانیم به آینه، استیشن آرایشگاه، پادری و کفپوش اشاره کنیم.

وسایل رنگ مو

ابزار ثابت و مصرفی آرایشگاه ها رنگ مو ست. از ابزار ثابت آن می توان به سینک سرشوی اشاره کرد که در مدل های متنوع در بازار موجود است. تهیه سشوار ایستاده و قفسه برای چیدمان وسایل نیز ضروری است. تهیه رنگ موها مطابق با سلیقه همه مشتریان و دیگر لوازم نیز مهم است. پیش بند، کاسه رنگ مو، برس رنگ مو، حوله، فویل و دستکش از دیگر لوازم مورد نیاز برای این بخش هستند.

وسایل مانیکور و پدیکور

میز مانیکور، صندلی مانیکور، صندلی مشتری، صندلی پدیکور، اسپای پدیکور، لامپ لاک خشک کن، ناخن گیر، سوهان، ضد عفونی کننده و چرخ دستی وسایل از مهم ترین لوازم این بخش محسوب می شوند. به دلیل استفاده مدام متخصص از صندلی مانیکور بهتر است صندلی از استانداردهای لازم برخوردار باشد تا منجر به آسیب نشود.

وسایل لازم برای آرایش و کوتاهی مو

وسایل مورد نیاز سالن آرایشگاه در این بخش پیش بند، انواع تیغ و قیچی، صندلی، شانه، آبپاش، سشوار، اتو مو، کلیپس، سنجاق مو، بیگودی، شامپو، اسپری مو است.

وسایل لازم برای آرایش صورت

تهیه صندلی مناسب و لوازم آرایش زنانه با کیفیت برای این بخش از ضروریات است. سایه چشم، سایه ابرو، کرم پودر، پنکیک، رژ لب، رژ گونه، فرمژه، ریمل، خط چشم، کانسیلر، لوازم زیرساز آرایش، انواع برس، خط لب، شیر پاک کن و مژه مصنوعی از لوازم مورد نیاز برای آرایش کردن صورت هستند.

موچین و قیچی ابرو و تیغ از وسایل مورد نیاز سالن آرایشگاه زنانه هستند که در بخش اصلاح صورت و ابرو از آنها استفاده می شود. البته اگر در این قسمت کار وکس صورت نیز انجام شود، باید وسایل مورد نیاز آن تهیه شود که مهم ترین آن دستگاه وکس است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *